OBJEDNEJTE SE              + 420 777 590 697, +420 731 375 533
       info@ppdent.cz

Dentální hygiena

Je preventivně vzdělávací a léčebná péče o zdraví Vašich zubů a dásní prováděna dentální hygienistkou nebo zubním lékařem.

Významně přispívá k prevenci vzniku zubního kazu a parodontózy, a účinně napomáhá léčení zánětu dásní a parodontu (závěsný aparát zubu).

Návštěva při dentální hygieně začíná vyšetřením chrupu, dásní a sliznic v dutině ústní, které je dle potřeby doplněno rentgenovým vyšetřením, které nám odhalí skryté zubní kazy, zubní kámen, stav alveolární kosti, která obklopuje zuby a případně zánětlivá ložiska.

Po prvotním vyšetření Vám lékař či hygienistka podá dostatek informací pro správné čištění zubů a celkovou péči o ústa.

Poté Vám vybere vhodné pomůcky k čištění zubů, jako je kartáček, jednosvazkový kartáček, mezizubní kartáček, dentální nit a škrabka na jazyk a naučí Vás je správně používat, neboť pouze čisté zuby mohou být zdravé.

Následné ošetření spočívá v odstranění plaku a zubního kamene z povrchů korunek a také kořenů zubů pod dásní, dále v odstranění pigmentace z kouření, konzumace kávy, čaje, červeného vína nebo různých barevných potravin, na závěr vyleštění zubů s cílem dosáhnout hladkých zubů, které se poté snadněji udržují čisté.

Výsledkem úvodní léčby a následného dodržování pravidelných návštěv dentální hygieny je vyléčení zánětu dásní, zastavení již event. probíhajícího procesu parodontózy a snížení tvorby kazů. Absolvování dentální hygieny doporučujeme 2× ročně. Nesmíme však současně zapomenout, že pro celkový dobrý výsledek je nezbytně nutná klientova spolupráce, jelikož úspěšnost jeho léčby je v nezanedbatelné míře závislá i na jeho domácí péči.

Každý pacient by měl vědět, že preventivní program zubní hygieny (pravidelné návštěvy zubního lékaře, dentální hygienistky a důkladná domácí péče o chrup) je nejen nejúčinnějším, ale i nejlevnějším způsobem péče o zuby. Náhrada jediného ztraceného zubu pomocí zubního můstku či implantátu vyjde na částku přesahující 10 tisíc korun. Zubní prevence vám naopak při nepoměrně nižších nákladech zajistí, že tyto výdaje pravděpodobně nikdy nebudete muset vynaložit.

Před odstraněním pigmentací
Kořenová nástavba - čep
Po dentální hygieně
Kořenová nástavba - čep
 

Zubní ordinace PPDENT (c) 2016