OBJEDNEJTE SE              + 420 777 590 697, +420 731 375 533
       info@ppdent.cz

BĚLENÍ ZUBŮ

Bílé zuby jsou symbolem zdraví a krásy. Pokud jsou zuby tmavé, je možné jejich odstín zesvětlit. Bělící systémy fungují na stejném principu jako u kadeřníka odbarvení vlasů. Hlavním bělicím prvkem je peroxid vodíku. V současnosti se používají systémy pro ordinační a domácí bělení, případně vnitřní bělení u mrtvých zubů. Nejlepších výsledků se dosahuje při kombinovaném bělení - 14 dní domácího bělení a pak dobělení v ordinaci.

Úspěšnost bělení závisí na rozsahu, intenzitě a příčině zabarvení zubů. Bělení působí pouze na zdravou zubní tkáň, pokud je zub opatřen výplní nebo korunkou, zub se vybělí, ale odstín výplní ani protetických prací se nezmění. Pokud si přejete přepracovat stávající výplně či korunky, je vhodné počkat tři týdny po ukončení bělení, až se barva Vašich zubů definitivně ustálí, abychom mohli vybrat odpovídající odstín.

Bělení může vyvolat dočasnou zvýšenou citlivost na tepelné podněty. Pokud máte citlivé krčky nebo zuby před bělením, je pravděpodobné, že se Vaše potíže mohou po bělení zhoršit. Je to však pouze přechodné a nepříjemné pocity zmírníte pomocí flouridových preparátů, preparátů s dusičnanem draselným (např. Sensodyne, nejlépe používat již týden před bělením), preparátem MI Paste plus (vhodné aplikovat do bělících nosičů po ordinačním bělení).

Během bělení není nutné dodržovat tzv. „bílou“ dietu, tedy nekonzumovat žádné výrazně barvící potraviny jako kávu, čaj, červené víno, ale také rajčata, mrkev, paprika a podobně. Je však vhodné po této konzumaci vypláchnout si ústa nebo vyčistit zuby.

Kouření je jediná věc, která negativně ovlivní výsledek bělení. Právě vybělený zub je velice náchylný k opětovnému zabarvení, dejte si tedy pozor, abyste celý výsledek nezkazili kouřením.

Pokud máte nedostatečnou hygienu, nelze bělení provést. Bělení se neprovádí u těhotných a kojících žen a pacientů do 18 let.

A jak dlouho se můžete radovat ze zářivého úsměvu? Vše závisí jen na péči, kterou svým zubům věnujete, na frekvenci příjmu barvících potravin a kouření, důležité jsou i pravidelné prohlídky u zubního lékaře. Při správném postupu kombinovaného bělení je výsledek permanentní.


Kombinované vnější bělení zubů - před ošetřením
beleni
Kombinované vnější bělení zubů - po ošetření
beleni
Kombinované vnější bělení zubů - před ošetřením
beleni
Kombinované vnější bělení zubů - po ošetření
beleni

Postup kombinovaného bělení:
1) domácí bělení

Trvá 2týdny. V laboratoři se nejprve zhotoví nosiče z otisku vašich zubů v ordinaci, do kterého nanášíte gel s bělící látkou, aplikuje se do úst většinou na noc.

2) ordinační bělení

Finální dobělení v ordinaci následuje po 14 denním domácím bělení. Nejprve se aplikuje ochrana dásní, potom bělící látka na zuby. Tento cyklus se opakuje 3x během 45 minut.

3) udržovací fáze bělení

Pro udržení perfektního výsledku je třeba aplikovat domácí bělení v prvním roce 1x za 2měsíce, v druhém roce 1x za 3 měsíce a poté 1x za 4-6 měsíců.

Vnitřní bělení

Pokud jste spokojeni se svou barvou zubů, trápí Vás pouze jeden či více zbarvených zubů, které jsou nevitální (mrtvé), je pro Vás ideální vnitřní bělení. Ze zadní strany zubu se vytvoří přístup do dřeňové dutiny zubu, utěsní se vchod do kořenového kanálku a do dutiny se aplikuje bělící látka, která je zde uzavřena dočasnou výplní. Látka se nechává působit několik dnů a v případě potřeby se proces opakuje. Po dosažení vhodného odstínu se otvor zaplní novou fotokompozitní výplní.

Vnitřní bělení - před ošetřením
vnitrni_beleni
Vnitřní bělení - po ošetření
vnitrni_beleni
Vnitřní bělení - před ošetřením
vnitrni_beleni
Vnitřní bělení - po ošetření
vnitrni_beleni
Vnitřní bělení - před ošetřením
vnitrni_beleni
Vnitřní bělení - po ošetření
vnitrni_beleni
 

Zubní ordinace PPDENT (c) 2016